Skip to main content

Due to the Russian invasion of Ukraine, we have paused all purchases and training in and from Russia.

Professional Scrum Facilitation Skills

Live Virtual Class, December 8, 2022

Class Overview

PSFS by Code Sprinters

 

Dobra facylitacja to lepsze zgranie zespołu, efektywne spotkania Scrum i skuteczniejsze rozwiązywanie problemów. Wszystko to razem prowadzi do lepszych wyników uzyskiwanych przez zespoły Scrum.

Kluczową koncepcją w Scrum jest oddanie rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji w ręce zespołu Scrum. Scrum tworzy przestrzeń, w której może się to dziać, a wartości Scrum pomagają tworzyć środowisko, w którym głos każdego członka zespołu Scrum może być słyszalny. Jednak interakcje w zespole nie zawsze są łatwe a dyskusja – zwłaszcza przy dużym zaangażowaniu – może być frustrująca czy prowadzić nawet do konfliktów. Skuteczne facylitowanie interakcji pomoże poprowadzić zespół w kierunku pożądanych rezultatów.

W wersji on-line szkolenie trwa 1 cały dzień szkoleniowy od 9:00 do 16:00 z przerwami. Dodatkowo, po szkoleniu można wziąć udział w dodatkowej sesji Q&A z trenerem.

Podczas szkolenia w wersji on-line posługujemy się narzedziami charakterystycznymi dla facylitacji spotkań zdalnych, a więc przede wszystkim tablicą Mural.

PROGRAM SZKOLENIA

PSFS to jednodniowy warsztat budowania umiejętności, na którym uczestnicy dowiedzą się, jak stać się lepszymi facylitatorami i dzięki temu poprawić interakcje ze swoimi zespołami Scrum, interesariuszami i klientami. Uczestnicy zajmą się serią typowych scenariuszy związanych ze Scrumem, stosując do ich rozwiązania techniki facylitacji i w ten sposób wzbogacając swoją „skrzynkę z narzędziami”.

 • Rozwój umiejętności facylitacji i myślenia z pozycji facylitatora
 • Zasady facylitacji, na których opierają się doświadczeni facylitatorzy
 • Zrozumienie roli, jaką zasady facylitacji i wartości Scrum odgrywają w usprawnianiu współpracy w zespołach Scrum
 • Zrozumienie, w jaki sposób facylitacja może pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji, z którymi spotyka się większość zespołów Scrum
 • Stosowanie umiejętności i technik facylitacji, by poprawić zdarzenia Scrum i inne interakcje w zespole
 • Jak zachęcać do przyjęcia różnych perspektyw i pomysłów, jednocześnie prowadząc zespół do podejmowania decyzji
 • Poznanie elementów dynamiki grupy i ich wpływu na proces decyzyjny
 • Poznanie technik facylitacji i rozumienie okoliczności, w jakich można je zastosować

Podczas szkolenia w wersji on-line posługujemy się narzędziami charakterystycznymi dla facylitacji spotkań zdalnych, a więc przede wszystkim tablicą Mural.

Class Details

Language

Polish

Delivery Method

Live Virtual Class
Time Zone: Europe/Warsaw
Start/End Time: 9:00 AM - 4:00 PM

Date

Start: December 8, 2022
End: December 8, 2022

Partner

Code Sprinters

Registration & Price

Price: PLN 1800

Registration for this class has closed

More Information

WARUNKI ZAKUPU

Jako lider szkoleń Scrum i Agile w Polsce, możemy zaproponować Państwu wyjątkowo atrakcyjne ceny. Podane ceny są cenami netto, należy do nich doliczyć 23% VAT.

Professional Scrum Facilitation Skills jest także dostępne jako szkolenie zamknięte, czyli organizowane na zlecenie konkretnej firmy. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt.

Cena zawiera: 

 • 1 dzień intensywnego treningu ze stosowania technik facylitacji w Scrum,
 • 1 dzień bezpośredniego kontaktu z doświadczonym trenerem PST, w tym dodatkowej godziny Q&A na dowolne tematy związane ze Scrumem i zarządzaniem,
 • 2 podejścia do egzaminu certyfikacyjnego PSFS – jeśli podejdziesz do egzaminu PSFS w ciągu 14 dni po otrzymaniu kodu od Scrum.org, ale nie uda Ci się uzyskać certyfikatu, możesz bezpłatnie przystąpić do egzaminu po raz drugi.

Zastrzegamy prawo do zmiany cen w przypadku zmian sytuacji ekonomicznej. Zmiany takie nie dotyczą już opłaconych rezerwacji.

Miejsce uważamy za zarezerwowane z chwilą opłacenia udziału lub otrzymania podpisanego formularza zamówienia. Liczba miejsc jest ograniczona, w związku z czym decyduje kolejność zapisów.

Rezygnacja możliwa jest do trzech tygodni przed datą szkolenia. Po tej dacie rezygnacje nie są możliwe, można jednak zmienić osoby mające wziąć udział w szkoleniu przy zachowaniu liczby wykupionych rezerwacji. Zwrot pełnej wpłaconej kwoty nastąpi także gdyby – co mało prawdopodobne – szkolenie musiało zostać odwołane.

W przypadku osób prywatnych wymagana jest płatność przed szkoleniem.

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem e-mail: szkolenia@codesprinters.com lub telefonicznie +48 (12) 379 34 14.