Skip to main content

Professional Scrum Master

Live Virtual Class, May 8-10, 2023

Class Overview

Dlaczego warto ukończyć szkolenie Professional Scrum Master?

Professional Scrum Master to kurs, który pozwala na zdobycie wiedzy i umiejętności potrzebnych do efektywnego wdrażania Scruma w organizacji. Scrum to popularna metodyka zwinna stosowana w projektach informatycznych, ale może być również stosowana w innych dziedzinach. Scrum jest sposobem organizowania pracy, zorientowanym na szybkie dostarczanie klientowi wartości, który opiera się na prac w małych zespołach. Warsztat prowadzony przez Rebelsi.pl to gwarancja profesjonalnego spojrzenia i pragmatycznego użycia frameworki Scrum.

Czego nauczysz się w trakcie warsztatu Professional Scrum Master?

Kurs Professional Scrum Master nauczy cię, jak stosować Scrum w twojej organizacji. Warsztat to dwa (na żywo) lub trzy (online) dni zajęć na temat takich zagadnień jak:

Wprowadzenie do Scrum: uczestnicy poznają podstawy Scruma, takie jak role, zdarzenia i artefakty. Zasady Scrum - co łaczy poszczególne elementy frameworku Scrum.

Scrum Framework - poznajemy zaawansowane zagadnienia związane ze Scrumem. Tematy te obejmują efektywne planowanie sprintu (Sprint Planning), przeglądy sprintu (Sprint Review) i retrospektywy (Sprint Retrospective).

Zarządzanie produktem w Scrumie - nauczysz się, jak tworzyć produkty i dbać o nie, stosując Scruma. Dowiesz się, jak planować i śledzić rozwój produktu i jak decydować, co jest najważniejsze.

Scrum w praktyce: uczestnicy zdobędą praktyczną wiedzę na temat tego, jak skutecznie stosować Scrum w swojej organizacji, jak pracować z zespołem Scrumowym i jak rozwiązać problemy, które mogą pojawić się w trakcie wdrażania Scruma.

Odpowiedzi na pytania - na naszych szkoleniach szczególną uwagę przywiązujemy do tego, żeby uczestnicy dostali odpowiedzi na pytania, które pojawiają się, kiedy używają Scruma.

Szczegółowy plan i omawiane tematy znajdziesz poniżej.

Dla kogo jest szkolenie Professional Scrum Master?

Professional Scrum Master jest przeznaczony dla osób takich jak:

 • obecni i przyszli Scrum Masterzy (by umieli pracować z zespołem Scrumowym),
 • Developerzy (by potrafili budować samoorganizację),
 • kierownicy projektów i liderzy zespołów (by wspierać zespoły i rozumieć jak ich problemy może pomóc rozwiązać Scrum).

Adam i Andrzej wkładają dużo serca, żeby osoby nietechniczne mogły po tym szkoleniu używać Scruma. Chcemy, żeby uzyskanie certyfikatu PSM I było możliwe również dla osób bez doświadczenia w IT. Scrum Master może dbać o efektywność i wspierać zespół także nie będąc programistą albo testerem.

Po ukończeniu szkolenia i zdaniu egzaminu Professional Scrum Master I otrzymasz od Scrum.org certyfikat potwierdzający znajomość Scruma.

Kim są nasi trenerzy?

Nasi doświadczeni trenerzy (Andrzej i Adam) będą Twoimi przewodnikami abyś z powodzeniem pogłębiła swoją wiedzę o Scrumie. Adam i Andrzej byli Scrum Masterami (obaj - certyfikat PSM w 2011, PSM III w 2016, od 2017 trenerzy Scrum.org); prowadzili zespoły Scrum Masterów, byli managerami i Product Ownerami. Dzieki temu wiedzą, jak działa Scrum “w prawdziwym życiu”. Obaj dziś również doradzają wielu znanym organizacjom - mają żywy obraz, jak w różnych środowiskach ulepszać procesy.

Uczestnicy po szkoleniach doceniają ich umiejętność angażowania uczestników, poczucie humoru i praktyczne przykłady.

 

 

Zobacz więcej naszego wideo w serwisie YouTube

Co mówią o nas nasi Klienci:

"Osoba prowadząca szkolenie była prawdziwa w tym co robi, pełna wiedzy i doświadczenia zdobytego na przestrzeni lat."

"Szkolenie ze Scrum było super - efektowne i efektywne."

"Mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze z Wami na naszej zawodowej ścieżce :)."

"Żadne z pytań nie zostało bez odpowiedzi."

Co potrzebujesz wiedzieć przed warsztatem Professional Scrum Master.

Professional Scrum Master przeznaczony jest dla osób posiadających podstawową wiedzę o Scrumie. W ramach warsztatu otrzymasz materiały wideo, które dają podstawową wiedzę o frameworku Scrum, tak żebyśmy mogli skupić się na głębszych praktycznych tematach podczas naszego spotkania.

Dobrze, jeśli masz podstawową wiedzę o Scrumie, albo doświadczenie w roli Scrum Mastera, bo ten warsztat jest zaawansowany i omawia praktyczne aspekty stosowania tego frameworku. Jeśli masz również doświadczenie pracy zwinnej przyczynisz się do tego, żeby inni uczestnicy szkolenia zobaczyli Twoją perspektywę.

Class Details

Language

Polish

Delivery Method

Live Virtual Class
Time Zone: Europe/Warsaw
Start/End Time: 9:00 AM - 5:30 PM

Date

Start: May 8, 2023
End: May 10, 2023

Class Format

Traditional

Partner

Rebelsi

Registration & Price

Price: PLN 3600

Registration for this class has closed

More Information

Co trzeba zrobić:

 1. Zarejestrować się na naszej stronie, klikając przycisk na tej stronie (rejestracja nastąpi na stronie Rebelsi.pl)
 2. Skontaktujemy się z Tobą, żeby ustalić szczegóły dot. płatności.
 3. Dokonać płatności. (Niezwłocznie wyślemy potwierdzenie)
 4. Na tydzień przed wydarzeniem otrzymasz e-maila z dokładnymi instrukcjami “logistycznymi”.
 5. Popracować ciężko na warsztacie.
 6. Od razu po szkoleniu łatwiej wprowadzać zmiany w swoim środowisku pracy.
 7. W ciągu 3 dni po szkoleniu otrzymasz voucher z kodem do egzaminu PSM I, a także maila z dodatkowymi materiałami ułatwiającymi przygotowanie do egzaminu.
 8. W ciągu 14 dni od otrzymania kodu zdać egzamin Professional Scrum Master I.

Co będzie na szkoleniu.

 • Fundamenty - jak działa Scrum. Dlaczego warto wybrać Scruma? Empiryczna kontrola procesu wytwarzania oprogramowania to recepta na niedotrzymywane terminy i niską jakość produktu. Filozofia Agile.
 • Scrum. Odpowiedzialności, artefakty i zdarzenia, które umożliwiają zmianę sposobu zarządzania. Zdarzenia scrumowe zamiast nudnych spotkań. Artefakty (Gotowy produkt, Backlog Produktu i Sprintu) zapewniające przejrzystość, odpowiedzialność zamawiającego i wykonawcy.
 • Budowanie zespołów samoorganizujących się. Jaka jest rola lidera w zespole, który uczy się samoorganizacji? Co sprawia, że wspólna odpowiedzialność nie staje się rozproszeniem odpowiedzialności. Wartości Scrumowe.
 • Odpowiedzialność Scrum Mastera, umiejętności i postawy. Jak budować i rozwijać zespoły. Zachowania i postawy, które pomagają. Jak używać danych do budowania samoregulacji zespołu. Czy rola Scrum Master jest dla osób technicznych czy nie-technicznych.
 • Ukończona praca (Done). Definicja ukończenia pozwala prognozować pracę i zapewnia przejrzystość. Dlaczego tak ważne jest posiadanie czytelnych kryteriów jakościowych dla wytwarzanego oprogramowania.
 • Wartościowe zdarzenia scrumowe. Jak nauczyć zespół wykorzystywać produktywnie czas na zdarzeniach scrumowych. Techniki facylitacji i moderacji jakie stosuje Scrum Master.
 • Wdrażanie Scruma w organizacji. Jak Scrum Master może zmieniać organizacje? Strategie, które pomagają wpływać na firmę tak, żeby wspierała Scruma. Postawy proaktywne.
 • Certyfikat Professional Scrum Master I - jak się przygotować, na co zwracać uwagę podczas zdawania egzaminu Professional Scrum Master I.

Zdawanie certyfikatu Professional Scrum Master I. Jak zdać egzamin?

Po ukończeniu szkolenia Professional Scrum Master prowadzonego przez Adama Michalczyka i Andrzeja Zińczuka, uczestnicy mają możliwość uzyskania certyfikatu Scrum.org. Aby otrzymać certyfikat, należy zdać egzamin online, który składa się z 80 pytań, na które uczestnicy mają 60 minut. Egzamin ocenia wiedzę i umiejętności uczestników z zakresu Scruma oraz ich zdolność do wdrażania Scruma w organizacji.

Egzamin Professional Scrum Master składa się z pytań z różnych obszarów Scruma, w tym zadań i odpowiedzialności w Scrumie (Scrum Master, Product Owner, Developerzy), zdarzeń Scrumowych, artefaktów Scruma, technik planowania i estymacji, technik wdrażania Scruma w organizacji, a także zasad i wartości Scruma. Po zdaniu egzaminu Professional Scrum Master uczestnik otrzymuje certyfikat Scrum.org, który potwierdza jego wiedzę i umiejętności z zakresu Scruma. Certyfikat jest ważny bezterminowo.

Uzyskanie certyfikatu Scrum.org po ukończeniu szkolenia Professional Scrum Master jest nie tylko potwierdzeniem wiedzy i umiejętności, ale także umożliwia rozwój kariery zawodowej w dziedzinie zarządzania projektami oraz budowanie zaufania wśród klientów i pracodawców.

Po zakończeniu warsztatu uczestnik dostaje niezbędne materiały, wykraczające poza sam Scrum Guide, które pomagają w przygotowaniu.

Podsumowanie.

Gdzie: ONLINE

Godziny: 9:00-17:30

Język: polskim, materiały w języku angielskim

Cena: Early Bird - 3250PLN + VAT (do 3 tygodni przed rozpoczęciem szkolenia), Regularna - 3600PLN + VAT

Forma płatności: Faktura VAT przed szkoleniem (wystawiamy faktury proforma)

Cena obejmuje:

 • intensywne 3 dni, w dwóch blokach 9.00-12.00 oraz 14.00-17.30;
 • wiedzę i doświadczenie dwóch doświadczonych trenerów Scrum;
 • dostęp do platformy my.rebelsi.pl, naszej społeczności praktyków, z dodatkowymi materiałami video i miejscem do wymiany doświadczeń
 • voucher na egzamin PSM I, drugi voucher uprawniający do wzięcia udziału w egzaminie PSM I (pierwsze podejście musi odbyć się w ciągu 14 dni od zakończenia szkolenia);
 • zniżkę (40%) na egzamin PSM II;
 • zniżki na inne nasze szkolenia;
 • uproszczoną rejestrację na darmowe szkolenia i warsztaty organizowane przez nas w wielu miastach w Polsce (Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Gdańsk, Wrocław) scrumvival.com.

FAQ - CZP (Często Zadawane Pytania)

Co jest zawarte w cenie? Cena obejmuje materiały szkoleniowe, egzamin PSM I, dożywotnią certyfikat Scrum.org oraz 40% zniżki na egzamin PSM II.

Jak uzyskać certyfikat Professional Scrum Master (PSM II)? Certyfikat PSM I uzyskuje się poprzez przystąpienie i zdania egzaminu online w swoim własnym czasie po zakończeniu kursu. Można go zdawać z dowolnego komputera podłączonego do Internetu.

Co jest wymagane do uzyskania certyfikatu Professional Scrum Master I (PSM I)? Egzamin PSM I składa się z pytań wielokrotnego wyboru, które należy rozwiązać w ciągu 60 minut. Warunkiem zaliczenia jest uzyskanie 85%. Opłata za kurs zapewnia do 2 prób zaliczenia PSM I.

Dlaczego warto uczyć się z Rebelsi.pl? Pomogliśmy 2000+ osobom nauczyć się Scruma i możemy pomóc Tobie! Zapewniamy wyjątkowe materiały edukacyjne i ćwiczenia, które pozwolą Ci szybko uzyskać certyfikat! Dołącz do naszej społeczności i kontynuuj naukę po zakończeniu kursu. Bezpłatny coaching online i konsultacje.

Jakie są godziny kursu? Godziny kursów są podane w dalszej części tej strony.

Czy mogę uczestniczyć w kursie z mojego kraju? Tak. Każdy jest mile widziany na wszystkich naszych kursach. Możesz wziąć udział z dowolnego miejsca!

Czy mogę wziąć udział w kursie w innym terminie? Tak. Kursy prowadzimy regularnie, a wszystkie nadchodzące terminy znajdziesz na naszej stronie.

Ile osób weźmie udział w kursie? Nasze kursy odbywają się w małych grupach, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia. Małe grupy (>6 osób) zapewniają bliski kontakt z prowadzącym. Grupy są zwykle poniżej 16 osób.

Jak powinienem się przygotować do kursu? Jedynym wymaganym przygotowaniem jest przeczytanie Scrum Guide. Jeśli chcesz, udostępniamy szereg bezpłatnych dodatkowych zasobów, które pomogą Ci dowiedzieć się więcej z wyprzedzeniem.

Nie jestem pewien, czy mam wystarczające doświadczenie, aby wziąć udział w kursie. Co powinienem zrobić? W przypadku PSM I raczej masz. Napisz do nas na adres rebelsi@rebelsi.pl, a my Ci poradzimy.

Czy mogę ubiegać się o punkty PDU PMI za uczestnictwo w kursie? Tak. Możesz ubiegać się o 14 punktów PDU za udział w kursie.

Czy muszę płacić VAT? To zależy od miejsca zamieszkania. Jeśli jesteś spoza Polski (EU) często nie!

Czy oferujecie zniżki? Zazwyczaj oferujemy zniżki dla rezerwacji grupowych, organizacji non-profit i trudnych sytuacji życiowych. Napisz do nas.

Czy mogę zapłacić kartą kredytową/debetową? Tak. Poinformuj nas o chęci podczas rejestracji.

Czy mogę dostać fakturę proforma? Tak. Poinformuj nas o chęci podczas rejestracji.

Czy mogę zarejestrować się teraz i zapłacić za fakturę później? Tak. Ważne, żeby zapłacić przed szkoleniem.

Co jeśli moja firma płaci zawsze po szkoleniu albo trzeba dodać jakieś magiczne cyferki na fakturze? Ogarniemy, napisz do nas.

Gdzie mogę znaleźć więcej odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania? Odwiedź naszą pełną stronę FAQ.

Gdzie mogę skontaktować się z prowadzącymi szkolenie w przypadku dodatkowych pytań? Możesz wysłać do nas e-mail na adres rebelsi@rebelsi.pl. Dostaniesz odpowiedź od prowadzących, bo nie umieją delegować i robią wszystko sami. (A może znasz kogoś kto jest magikiem i szuka zajęcia w ogarnianiu trenerów...)

Platforma my.rebelsi.plmy.rebelsi.pl - Mentoring SM

 

Venue

Online poprzez platformy ZOOM i MIRO

Platforma Miro