Skip to main content

Due to the Russian invasion of Ukraine, we have paused all purchases and training in and from Russia.

Professional Scrum Master II

Live Virtual Class, December 19-21, 2022

Class Overview

PSM II by Code Sprinters

Online Professional Scrum Master II (PSM II)
 to zaawansowane warsztaty dla Scrum Masterów posiadających już co najmniej roczne doświadczenie. Ich celem jest pogłębienie zrozumienia Scrum oraz tego jakich usług dostarcza Scrum Master zespołowi, Product Ownerowi i całej organizacji. Warsztaty nie są – jak Scrum Master Toolbox – skupione na konkretnych technikach, ale na całościowym pogłębieniu i poszerzeniu rozumienia postawy i roli Scrum Mastera.

Co ważne, nie jest to dwa razy po 8h słuchania typowego e-learningu! Wykorzystując nasze doświadczenie w pracy zdalnej przekazujemy ten sam zakres wiedzy i narzędzi co w szkoleniu stacjonarnym, ale w sposób maksymalnie wykorzystujący unikalne możliwości środowiska wirtualnego.

Jako uczestnik tego szkolenia:

 • zapoznasz się szczegółowo z teorią Scrum i Agile dzięki dokładnemu wykładowi online, utrwalisz wiedzę dzięki testowi sprawdzającemu,
 • uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania i pogłębisz wiedzę podczas sesji LVC na żywo z trenerem i innymi uczestnikami szkolenia (używamy najlepszej na rynku platformy Zoom),
 • wspólnie z innymi uczestnikami przeprowadzisz ćwiczenia korzystając z narzędzi współpracy online takich jak wirtualne tabliceczat i komunikacja głosowa w grupie, w ten sposób nie tylko dowiesz się jak być dobrym Scrum Masterem, ale również jak odnaleźć się w zespole zdalnym,
 • dzięki podziałowi szkolenia na 3 dni (max 5h obciążenia każdego dnia) unikniesz przeciążenia i niewygody siedzenia cały dzień w słuchawkach przed ekranem, zachowasz świeży umysł i energię co pozwoli ci lepiej skorzystać z zajęć,
 • dzięki możliwości dołączenia do Ścieżki Rozwoju Scrum Mastera możesz pozostać w stałym kontakcie z trenerami po zakończeniu szkolenia.

Szkolenie składa się z modułów (sesji Live Virtual Classes, LVC) – interaktywnych zajęć prowadzonych przez trenera PST, które zawierają również ćwiczenia realizowane przez uczestników w zespołach. Pracując w grupach uczestnicy ćwiczą pracę w rozproszonych – zdalnych – zespołach.

Moduły wykładowe dotyczące Scrum i Agile realizowane są poprzez e-learning, dzięki czemu każdy uczestnik może we własnym tempie zapoznać się z teorią przed udziałem w zajęciach interaktywnych. Pozwala to na zbudowanie lepszych podstaw teoretycznych niż w przypadku wielu szkoleń stacjonarnych. Dlatego dostęp do pierwszych materiałów otrzymasz na długo przed pierwszą sesją LVC.

Zajęcia LVC obejmujące wykłady i ćwiczenia to sesje trwające maksymalnie 2h, rozłożone na przestrzeni czterech dni. Taka długość sesji umożliwia utrzymanie skupienia, co jest szczególnie istotne biorąc pod uwagę większą intensywność zajęć online w porównaniu do zajęć stacjonarnych. Jest to zgodne z zaleceniami wiodących ekspertów od szkoleń online.

Taki układ szkolenia Online Professional Scrum Master umożliwia nie tylko udział bez wychodzenia z domu, ale przede wszystkim pozwala zapoznać się ze sposobem pracy i narzędziami wykorzystywanymi przez rozproszone zespoły scrumowe.

Tak jak przy stacjonarnej wersji szkolenia uczestnicy otrzymują jedno darmowe podejście do egzaminu certyfikacyjnego PSM-II, ważne bezterminowo. Jeśli przystąpią do egzaminu do 14 dni od otrzymania ze Scrum.org zaproszenia na egzamin, to wówczas jeśli przy pierwszym podejściu nie zdali egzaminu otrzymują bezpłatnie drugie podejście, również ważne bezterminowo.

Dodatkowo, po zakończeniu szkolenia uczestnicy mają dostęp do wszystkich wykładów i materiałów. Pozwala to na powtórzenie i utrwalenie materiału, co pozwala lepiej zastosować go w praktyce jak również lepiej zdać egzamin certyfikacyjny.

 

CZYM RÓŻNI SIĘ PSM II OD PSM?

Szkolenie Professional Scrum Master (PSM) stanowi doskonały wstęp do poznania Scruma oraz roli Scrum Mastera. Dzięki koncentracji na dobrym zrozumieniu Scrum – dlaczego działa on tak a nie inaczej – oraz postaw roli Scrum Mastera jest to bardzo dobre szkolenie dla osób, które chcą poznać Scrum oraz dla osób, które właśnie zostały, lub zamierzają zostać Scrum Masterami.

Professional Scrum Master II są zaawansowanymi warsztatami, kontynuacją zagłębiania się w rolę Scrum Mastera, które pomaga uczestnikom lepiej zrozumieć postawy charakteryzujące dobrego Scrum Mastera, pokazuje w jaki sposób pomaga on Zespołowi Scrumowemu, Product Ownerowi oraz całej organizacji. Uczestnicy zdobędą także wiedzę na temat efektywnych praktyk i umiejętności, które pozwolą im doskonalić warsztat w roli Scrum Mastera.

 

CELE WARSZTATÓW:

Podczas Professional Scrum Master II dowiesz się:

 • Jakie umiejętności i postawy, praktyki i narzędzia charakteryzują dobrego Scrum Mastera
 • Jakimi zasadami i wartościami Scruma powinien kierować się Scrum Master podczas podejmowania decyzji
 • W jaki sposób Scrum Master może wspierać zespół developerski i Product Ownera, aby ich praca była bardziej efektywna
 • W jaki sposób Scrum Master może zmieniać środowisko, aby było ono przyjazne dla metod Agile
 • Jakie techniki i metody pomogą Scrum Masterowi pracować z interesariuszami w taki sposób, aby mógł on wspierać swój Zespół Scrumowy

 

PROGRAM SZKOLENIA

Warsztaty Professional Scrum Master II, trwają trzy dni, w godzinach od 9:00 do ok.15:00.

Podczas warsztatów poruszane są m.in. następujące zagadnienia:

 • Złożoność roli Scrum Mastera
 • Konflikty w Zespole Scrumowym
 • Usuwanie przeszkód w pracy zespołu Scrum
 • Techniki usprawniające pracę
 • Jak istotne jest tworzenie „ukończonego” (done) przyrostu
 • Cele Sprintów
 • Cele wydarzeń scrumowych
 • Rola zarządu w Scrumie
 • Jak skutecznie dostarczać produkt
 • Metryki w Scrumie
 • Jak wspierać Product Ownera
 • Scrum Master jako Agent zmiany

 

WYMAGANIA

Aby wziąć udział w tym szkoleniu niezbędne jest korzystanie z komputera wyposażonego w mikrofon i kamerę, a także posiadanie łącza internetowego umożliwiającego korzystanie z wideokonferencji. W trakcie sesji live (LVC) wszyscy uczestnicy muszą mieć włączoną kamerę.

Jeżeli nie masz wymaganego sprzętu, łącza lub nie chcesz pracować w taki sposób (z włączoną kamerą) nie bierz udziału w tym szkoleniuzapisz się zamiast tego na szkolenie stacjonarne. Zastrzegamy sobie prawo do usunięcia ze szkolenia osób, które nie będą miały włączonej kamery podczas sesji LVC.

Dodatkowo, jest ważne aby Twój komputer umożliwiał połączenie się do i korzystanie z takich narzędzi jak Zoom, Google Docs, Trello, Mural itp. Jeśli używasz komputera służbowego, na którym dostęp do tych narzędzi może być zablokowany wskazane jest złożenie odpowiednich wniosków zawczasu i wykonanie testów. W razie potrzeby zgłoś się do nas, pomożemy w testowaniu.

 

CERTYFIKACJA

Certyfikat Professional Scrum Master II 

Warsztaty PSM II powiązane są z certyfikatem o tej samej nazwie przyznawanym przez Scrum.org. Uczestnicy  otrzymają specjalny kod upoważniający do bezpłatnego przystąpienia do egzaminu PSM II oraz 40% zniżki na egzamin PSM III.

Egzamin Professional Scrum Master II ma postać egzaminu testowego, składającego się z pytań jednokrotnego wyboru, wielokrotnego wyboru oraz Prawda/Fałsz. Egzamin prezentuje zaawansowany poziom trudności, obejmuje 30 pytań i trwa 90 minut. Dostępny jest wyłącznie w języku angielskim. By uzyskać certyfikat PSM – II należy udzielić 85% poprawnych odpowiedzi.

 

ZALETY SZKOLEŃ ONLINE 

Zebrane doświadczenia jak i opinie uczestników pokazują jasno, że szkolenia online nie są gorszą alternatywą szkoleń stacjonarnych. Są inną formą, która ma swoje wyjątkowe cechy i zalety, która lepiej pasuje do rozproszonej, zdalnej pracy która stanie się już na trwałe częścią naszej rzeczywistości.

Przeczytaj o zaletach szkoleń online na żywo na naszym blogu.

Class Details

Language

Polish

Delivery Method

Live Virtual Class
Time Zone: Europe/Warsaw
Start/End Time: 9:00 AM - 3:00 PM

Date

Start: December 19, 2022
End: December 21, 2022

Partner

Code Sprinters

Registration & Price

Price: PLN 3900

Registration for this class has closed

More Information

WARUNKI ZAKUPU

Jako lider szkoleń Scrum i Agile w Polsce, możemy zaproponować Państwu wyjątkowo atrakcyjne ceny. Podane ceny są cenami netto, należy do nich doliczyć 23% VAT.

Professional Scrum Master II jest także dostępne jako szkolenie zamknięte, czyli organizowane na zlecenie konkretnej firmy. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt.

Cena zawiera: 

 • 3 dni intensywnego treningu ze stosowania Scruma i rozwoju w roli Scrum Mastera,
 • 3 dni bezpośredniego kontaktu z dwojgiem doświadczonych trenerów, w tym co najmniej jednego trenera PST,
 • bezpłatny egzamin Professional Scrum Master II i zniżka 40% na egzamin Professional Scrum Master III (egzaminy przeprowadzane przez Scrum.org),
 • 2 podejścia do egzaminu certyfikacyjnego PSM-II – jeśli podejdziesz do egzaminu PSM-II w ciągu 14 dni po otrzymaniu kodu od Scrum.org, ale nie uda Ci się uzyskać certyfikatu, możesz bezpłatnie przystąpić do egzaminu po raz drugi,
 • poszkoleniowe warsztaty online.

Zastrzegamy prawo do zmiany cen w przypadku zmian sytuacji ekonomicznej. Zmiany takie nie dotyczą już opłaconych rezerwacji.

Miejsce uważamy za zarezerwowane z chwilą otrzymania podpisanego formularza zamówienia. Liczba miejsc jest ograniczona, w związku z czym decyduje kolejność odesłania formularzy.

Rezygnacja możliwa jest do trzech tygodni przed datą szkolenia. Po tej dacie rezygnacje nie są możliwe, można jednak zmienić osoby mające wziąć udział w szkoleniu przy zachowaniu liczby wykupionych rezerwacji. Zwrot pełnej wpłaconej kwoty nastąpi także gdyby – co mało prawdopodobne – szkolenie musiało zostać odwołane.

W przypadku osób prywatnych wymagana jest płatność przed szkoleniem.

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem e-mail: szkolenia@codesprinters.com lub telefonicznie +48 (12) 379 34 14.