Professional Scrum Master II Warszawa, Mar 18-19, 2019

PSM II

Course Overview

Professional Scrum Master II to zaawansowany 2‐dniowy warsztat zaprojektowany, żeby wesprzeć profesjonalny rozwój Scrum Mastera. PSM II porusza aspekty pracy Scrum Mastera związane z pracą z Zespołami Scrum, wsparciem Product Ownera i transformacją organizacji.

Na szkoleniu Professional Scrum Master II Scrum Masterzy dowiedzą się z jakich postaw korzystać i co charakteryzuje dobrego Scrum Mastera. Uczestnicy mogą pogłębić zrozumienie Scrum i otrzymają narzędzia, którymi mogą pomóc innym zrozumieć na czym polega ich rola.

Szkolenie PSM II zostało stworzone przez Scrum Masterów dla Scrum Masterów, zatem prowadzący wchodzi w rolę Scrum Mastera facylitując proces uczenia uczestników. Ponieważ wszystkie ćwiczenia opierają się na dzieleniu się doświadczeniem i wglądem przez uczestników wymagane jest, żeby uczestnicy mieli doświadczenie w pracy jako Scrum Master przez minimum pół roku.

PSM II nie jest wprost szkoleniem przygotowującym osoby posiadające certyfikat PSM I do kolejnego poziomu egzaminu. W zamian Professional Scrum Master II porusza trudne tematy transformacji Agile, inspiruje do dalszego rozwoju, wskazuje konkretne obszary kompetencji Scrum Mastera i pokazuje jak lepiej czerpać wskazówki z samego frameworku Scrum. Jeśli uczestnik posiada odpowiednie doświadczenie, egzamin będzie czystą formalnością.

Price: PLN 3500

Course Details

More Information

Language: Polish

Szkolenie Professional Scrum Master II zostało początkowo utworzone przez Barry Overeem i Christiaan Verwijs jako praktyczny warsztat Scrum Master Advanced dla Scrum Masterów poszukujących rozwoju i zostało dopracowane w kolejnych ponad dziesięciu iteracjach. PSM II odpowiada na najczęściej spotykane potrzeby Scrum Masterów działających w organizacjach. Pomaga przejść na kolejny poziom rozwoju i lepiej wypełniać rolę w spieraniu Zespołu, Product Ownera i organizacji. PSM II pomaga także wyjść poza mechaniczny Scrum tak często spotykany w wielu firmach.

Podczas szkolenia trener PST dzieli się historiami ze swojego doświadczenia, narzędziami dla Scrum Mastera i technikami facylitacji takimi jak Liberating structures czy Training From The Back Of The Room.

Cele szkolenia Professional Scrum Master II

 • Pokazać praktyki, narzędzia, umiejętności i postawy, które charakteryzują efektywnego Scrum Mastera,
 • Nauczyć jak pryncypia i wartości pomagają Scrum Masterom podejmować właściwe decyzje
 • Doświadczyć jak Scrum Master służy jako servant‐leader i udoskonala swoje możliwości w tej roli
 • Przedyskutować co Scrum Master może zrobić, żeby wspierać Zespoły Developerskie i Product Ownerów w stawaniu się bardziej efektywnymi
 • Pokazać sposoby w jakie Scrum Master może pomóc zmieniać środowisko, tak, żeby wspierało Zespoły Scrum w odnoszeniu sukcesów z większą zwinnością
 • Dostarczyć wskazówki i techniki dla Scrum Masterów do pracy z resztą organizacji we wspieraniu Zespołów Scrumowych
 • Przećwiczyć metody pracy z grupą
 • Przećwiczyć i doświadczyć wybrane narzędzia facylitacji
 • Poznać podstawowe pytania coachingowe
 • Dostarczyć inspiracji jak efektywnie budować środowisko wspierające podejście Agile
 • Pokazać jak współpracować z managerami w swojej organizacji

Pełen opis szkolenia znajdziesz na stronie Szkolenie Professional Scrum Master II

Parametry szkolenia

Więcej informacji na stronie https://www.qagile.pl/szkolenie-professional-scrum-master-2-psm-2/

Venue

Dwudaniowy lunch jest podawany w formie bufetu w restauracji zanjdujacej się w tym samym budynku co sale szkoleniowe. Cześcią kompleklsu jest hotel Ibis, także właściwie nie ma potrzeby nawet wychodzenia na zewnątrz.

Professional Training Network Provider

QAgile

Registration

Registration for this class has closed