Professional Scrum Master II Warszawa, Dec 3-4, 2019

PSM II

Course Overview

Szkolenie Professional Scrum Master II (PSM II) to zaawansowane, dwudniowe warsztaty dla Scrum Masterów posiadających już co najmniej roczne doświadczenie. Ich celem jest pogłębienie zrozumienia Scrum oraz tego jakich usług dostarcza Scrum Master zespołowi, Product Ownerowi i całej organizacji. Warsztaty nie są – jak Scrum Master Toolbox – skupione na konkretnych technikach, ale raczej na całościowym pogłębieniu i poszerzeniu rozumienia postawy i roli Scrum Mastera. 

Czym różni się PSM II od PSM? 

Szkolenie Professional Scrum Master (PSM) stanowi doskonały wstęp do poznania Scruma oraz roli Scrum Mastera. Dzięki koncentracji na dobrym zrozumieniu Scrum – dlaczego działa on tak a nie inaczej – oraz podstaw roli Scrum Mastera jest to bardzo dobre szkolenie dla osób, które chcą poznać Scrum oraz dla osób, które właśnie zostały, lub zamierzają zostać Scrum Masterami.  

Professional Scrum Master II jest zaawansowanym szkoleniem, kontynuacją zagłębiania się w rolę Scrum Mastera, które pomaga uczestnikom lepiej zrozumieć postawy charakteryzujące dobrego Scrum Mastera, pokazuje w jaki sposób pomaga on Zespołowi Scrumowemu, Product Ownerowi oraz całej organizacji. Uczestnicy szkolenia zdobędą także wiedzę na temat efektywnych praktyk i umiejętności, które pozwolą im doskonalić warsztat w roli Scrum Mastera. 

Price: PLN 3800

Course Details

Location

Warszawa, Poland

Date

Dec 3, 2019
Dec 4, 2019

More Information

Language: Polish

Szkolenie zostało stworzone na bazie praktycznych doświadczeń – przez Scrum Masterów dla Scrum Masterów. Szkolenie Professional Scrum Master II jest skoncentrowane na facylitacji, budowaniu i wspieraniu transparencji oraz wspólnym odkrywaniu rozwiązań. 

W czasie dwóch intensywnych dni, uczestnicy poznają najistotniejsze elementy, które wpływają na rozwój Scrum Mastera. Dowiedzą się m.in. w jaki sposób zasady i wartości Scrum pomagają Scrum Masterom w podejmowaniu decyzji i w jaki sposób Scrum Master może wpływać na środowisko, w jakim pracuje Zespół Scrumowy, tworząc tym samym środowisko do rozwoju zwinności. Rola doświadczonego Scrum Mastera jest złożona, dlatego powinien on przyjmować różne postawy, zależnie od potrzeb. Kolejnym zadaniem Scrum Mastera jest pomoc zarządowi i innym interesariuszom organizacji w zrozumieniu korzyści, jakie niesie ze sobą Agile i praca w Scrumie. Dlatego doświadczony Scrum Master powinien posiadać szeroką wiedzę, dzięki której zyska zaufanie zespołu i interesariuszy.  

Podczas szkolenia, prowadzący je trenerzy podzielą się swoimi doświadczeniami, a także zaproponują ćwiczenia, które pozwolą w praktyczny sposób poznać narzędzia i techniki pracy dobrego Scrum Mastera. Ponieważ szkolenie prowadzi zawsze dwoje trenerów (w tym co najmniej jeden trener PST) uczestnicy mają szanse poznać omawiane tematy z różnych perspektyw. Niewielkie grupy liczące maksymalnie 16 osób, gwarantują, że każdy z uczestników będzie miał czas i przestrzeń by przekazać swoje doświadczenia, opinie i wątpliwości. 

 

Cele szkolenia 

Podczas szkolenia Professional Scrum Master II dowiesz się: 

- Jakie umiejętności i postawy, praktyki i narzędzia charakteryzują dobrego Scrum Mastera 

- Jakimi zasadami i wartościami Scruma powinien kierować się Scrum Master podczas podejmowania decyzji 

- W jaki sposób Scrum Master może wspierać zespół developerski i Product Ownera, aby ich praca była bardziej efektywna 

- W jaki sposób Scrum Master może zmieniać środowisko, aby było ono przyjazne dla metod Agile 

- Jakie techniki i metody pomogą Scrum Masterowi pracować z interesariuszami w taki sposób, aby mógł on wspierać swój Zespół Scrumowy 

Plan szkolenia 

Szkolenie trwa dwa pełne dni, w godzinach od 9:00 do 18:00. 

Podczas szkolenia poruszane są m.in. następujące zagadnienia: 

 • Złożoność roli Scrum Mastera 

 • Konflikty w Zespole Scrumowym 

 • Usuwanie przeszkód w pracy zespołu Scrum 

 • Techniki usprawniające pracę  

 • Jak istotne jest tworzenie „ukończonego” (done) przyrostu 

 • Cele Sprintów 

 • Cele wydarzeń scrumowych 

 • Rola zarządu w Scrumie 

 • Jak skutecznie dostarczać produkt 

 • Metryki w Scrumie 

 • Jak wspierać Product Ownera 

 • Scrum Master jako Agent zmiany 

Certyfikat Professional Scrum Master II 

Szkolenie PSM II powiązane jest z certyfikatem o tej samej nazwie przyznawanym przez Scrum.org. Uczestnicy szkolenia otrzymają specjalny kod upoważniający do bezpłatnego przystąpienia do egzaminu PSM II oraz 40% zniżki na egzamin PSM III. 

Ceny i warunki 

Jako lider szkoleń Scrum i Agile w Polsce, możemy zaproponować Państwu wyjątkowo atrakcyjne ceny. 

Podane ceny są cenami netto, należy do nich doliczyć 23% VAT. 

 

Cena zawiera: 

 • 2 dni intensywnego treningu ze stosowania Scruma i rozwoju w roli Scrum Mastera, 

 • 2 dni bezpośredniego kontaktu z dwojgiem doświadczonych trenerów, w tym co najmniej jednego trenera PST, 

 • bezpłatny egzamin Professional Scrum Master II i zniżka 40% na egzamin Professional Scrum Master III (egzaminy przeprowadzane przez Scrum.org), 

 • 2 podejścia do egzaminu certyfikacyjnego PSM-II - jeśli podejdziesz do egzaminu PSM-II w ciągu 14 dni po otrzymaniu kodu od Scrum.org, ale nie uda Ci się uzyskać certyfikatu, możesz bezpłatnie przystąpić do egzaminu po raz drugi 

 • drukowane materiały szkoleniowe, 

 • obiad, kawę, herbatę, napoje i ciasteczka w ciągu dnia. 

Professional Training Network Provider

Code Sprinters

Registration

Registration for this class has closed