Professional Scrum Master Warszawa, Sep 29-30, 2020

PSM

Course Overview

OPIS SZKOLENIA

Professional Scrum Master to szkolenie dla Scrum Masterów przygotowane przez twórcę metodyki Scrum – Kena Schwabera, oraz wybranych przez niego certyfikowanych trenerów, zrzeszonych w Scrum.org. Program powstał w 2010 roku, ale jest ciągle uaktualniany i uzupełniany – kilka razy do roku wydawana jest kolejna wersja. Nowy program szkoleń koncentruje się na jakości i skuteczności wdrożenia Scruma w zespołach i jest owocem dziesięciu lat doświadczeń twórców Scruma od czasu stworzenia programu szkoleń poprzedniej generacji. Code Sprinters Sp. z o. o. jako pierwsza firma w Polsce zaoferowała to szkolenie w języku polskim już w 2010 roku, zastępując nim przestarzałe wówczas szkolenie Certified Scrum Master.

Szkolenie Professional Scrum Master jest przeznaczone dla osób posiadających już podstawową wiedzę na temat Scrum, które pracują jako Scrum Masterzy lub zamierzają podjąć tę rolę w swoich organizacjach.

Szkolenie Professional Scrum Master powiązane jest z certyfikatami o tej samej nazwie, przyznawanymi przez Scrum.org. Uzyskanie certyfikatu wymaga zdania egzaminu testowego (PSM-I). Dostępne są kolejne poziomy trudności certyfikatów – PSM-II i PSM-III – rosnący poziom trudności pozwala wyróżnić profesjonalistów, którzy istotnie posiadają odpowiednią wiedzę na temat metody Scrum oraz ogólnie praktyk i metod agile, a więc są w stanie je zastosować w różnych projektach i zespołach.

Najważniejsze cechy wyróżniające szkolenie Professional Scrum Master to:

 • nowe, stale udoskonalane szkolenie, uwzględniające doświadczenia z 21 lat istnienia Scruma oraz uprzednich szkoleń,
 • prawdziwy, trudny egzamin – kto nie zdaje, nie jest certyfikowany,
 • najwyższej klasy trenerzy, którzy muszą stale potwierdzać swoje kwalifikacje i używać jednolitych materiałów szkoleniowych co zapewnia spójność przekazywanej wiedzy,
 • szkolenie prowadzone w ojczystym języku przez rzeczywistych praktyków Scrum i Agile.

Szkolenie Professional Scrum Master

Professional Scrum Master (PSM) to najbardziej rozpoznawalne na rynku szkolenie ze Scrum, wynik doświadczeń i przemyśleń Kena Schwabera – twórcy Scrum – i doświadczonych trenerów PST zrzeszonych w Scrum.org. Oprócz tematów związanych z poszczególnymi rolami w metodzie, mechanizmami wykorzystywanymi w Scrumie oraz jego ogólnymi zasadami tematyka szkolenia zawiera wiele istotnych zagadnień, jak na przykład problem optymalizacji wartości, produktywności i całkowitych kosztów wytwarzania systemów i produktów.

Szkolenie Professional Scrum Master zostało stworzone by przekazać uczestnikom solidną, poszerzoną wiedzę na temat Scruma, którą można z powodzeniem wykorzystywać do udoskonalania stosowanych dotychczas praktyk, by osiągać rezultaty jeszcze lepsze niż dotychczas. Na szkoleniu uczestnicy dowiedzą się jak efektywnie monitorować rezultaty podjętych decyzji korzystając z metryk produktywności oferowanych przez Scrum by maksymalnie optymalizować stosowane procesy.

PROGRAM SZKOLENIA

Szkolenie trwa dwa pełne dni, w godzinach od 9 do 18.

Podczas szkolenia poruszane są m.in. następujące zagadnienia:

 • Podstawy teoretyczne Scrum – empiryzm, adaptacyjność, lean.
 • Scrum a Waterfall – porównanie do podejścia tradycyjnego.
 • Omówienie elementów Scrum – zasady, obiekty, role, zdarzenia.
 • Zarządzanie wymaganiami w Scrum – praca z backlogiem.
 • Oszacowania – ich rola i metody ich przygotowania.
 • Planowanie oraz monitorowanie postępów prac w Scrum.
 • Ryzyko a Scrum – kwestie zarządzania ryzykiem.
 • Dynamika samoorganizujących się zespołów – kwestie motywacji, przełączania kontekstu, unikalnych kompetencji.
 • Jakość techniczna a koszty i wartość oprogramowania – pojęcie TCO (całkowity koszt posiadania), znaczenie długu technicznego dla kosztu i wartości oprogramowania, sposoby ich optymalizacji.
 • Skalowanie Scrum – praca w Scrum przy większej liczbie zespołów.
 • Zmiana organizacyjna – jak przeprowadzić zmiany niezbędne dla wdrożenia Scrum i uzyskania z niego maksymalnych korzyści.
 • Scrum Master – kim jest i jaka jest jego rola.
 • Przygotowanie do egzaminu PSM-I – omówienie zasad zdawania egzaminu oraz przykładowych pytań.

CERTYFIKACJA

Szkolenie PSM powiązane jest z certyfikatem PSM I przyznawanym przez Scrum.org. Uczestnicy szkolenia otrzymają specjalny kod upoważniający do bezpłatnego przystąpienia do egzaminu Professional Scrum Master I (PSM I).

Jeśli podejdziesz do egzaminu PSM-I w ciągu 14 dni od daty otrzymania kodu od Scrum.org, ale nie uda Ci się zdobyć 85% punktów, możesz bezpłatnie przystąpić do egzaminu po raz drugi.

PRZYGOTOWANIE DO SZKOLENIA

By wziąć udział w szkoleniu Professional Scrum Master wymagana jest podstawowa wiedza i doświadczenie z zakresu metodyki Scrum. Dlatego niezbędne jest:

 • przeczytanie podręcznika Scrum Guide dostępnego na stronie www.scrum.org,
 • przeczytanie książek o Scrumie (poniżej sugerowana lista pozycji),
 • posiadanie podstawowej wiedzy z zakresu zarządzania projektami,
 • umiejętność opisywania wymagań oraz ich dekompozycji,
 • posiadanie ogólnej wiedzy (najlepiej popartej doświadczeniem) o tym jak wygląda proces wytwarzania lub udoskonalania produktu,
 • przeprowadzenie testu wiedzy Scrumowej udostępnionego na Scrum.org – należy go przeprowadzić przed szkoleniem, ale po przeczytaniu przynajmniej Scrum Guide.

Książki na temat Scruma, które polecamy:

Price: PLN 3500

Early Bird Price: PLN 3200 until Sep 8, 2020

Course Details

Location

Warszawa, Poland

Date

Sep 29, 2020
Sep 30, 2020

More Information

Language: Polish

WARUNKI ZAKUPU

Jako lider szkoleń Scrum, Agile w Polsce możemy zaproponować Państwu wyjątkowo atrakcyjne ceny.
Podane ceny są cenami netto, należy do nich doliczyć 23% VAT.

Szkolenie Professional Scrum Master jest także dostępne jako szkolenie zamknięte, czyli organizowane na zlecenie konkretnej firmy. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt.

Cena zawiera:

 • 2 dni intensywnego treningu ze stosowania Scruma w projektach,
 • 2 dni bezpośredniego kontaktu z doświadczonym trenerem Scruma,
 • bezpłatny egzamin Professional Scrum Master I i zniżka 40% na egzamin Professional Scrum Master II (egzaminy przeprowadzane przez Scrum.org),
 • jeśli podejdziesz do egzaminu PSM-I w ciągu 14 dni po otrzymaniu kodu od Scrum.org, ale nie uda Ci się uzyskać certyfikatu, możesz bezpłatnie przystąpić do egzaminu po raz drugi
 • drukowane materiały szkoleniowe,
 • obiad, kawę, herbatę, napoje i ciasteczka w ciągu dnia,
 • poszkoleniowe warsztaty online.

Zastrzegamy prawo do zmiany cen w przypadku zmian sytuacji ekonomicznej. Zmiany takie nie dotyczą już opłaconych rezerwacji.

Miejsce uważamy za zarezerwowane z chwilą otrzymania podpisanego formularza zamówienia. Liczba miejsc jest ograniczona, w związku z czym decyduje kolejność odesłania formularzy.

Rezygnacja możliwa jest do trzech tygodni przed datą szkolenia. Po tej dacie rezygnacje nie są możliwe, można jednak zmienić osoby mające wziąć udział w szkoleniu przy zachowaniu liczby wykupionych rezerwacji. Zwrot pełnej wpłaconej kwoty nastąpi także gdyby – co mało prawdopodobne – szkolenie musiało zostać odwołane.

W przypadku osób prywatnych wymagana jest płatność przed szkoleniem.

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem e-mail: szkolenia@codesprinters.com lub telefonicznie +48 (12) 379 34 14.

INFORMACJE DODATKOWE

Zachęcamy do rozszerzenia standardowego programu kursu PSM o warsztat Scrum Master Toolbox®, który dostarczy praktycznych narzędzi, jakie Scrum Master powinien znać i stosować w swej pracy.

Uczestnicy szkolenia Professional Scrum Master otrzymują rabat w wysokości 200 złotych netto na warsztat Scrum Master Toolbox®.

Registration