Skip to main content

Professional Scrum Product Owner - Advanced

Live Virtual Class, September 7-8, 2022

Class Overview

This PSPO-A training will be delivered in Polish hence all the information is in that language.

Jeśli po szkoleniu on-line czujesz, że nie jesteś jeszcze gotowy/a podejść do egzaminu lub potrzebujesz spotkać się z nami na szkoleniu stacjonarnym zapraszamy. Wejście na szkolenie stacjonarne będzie dla Ciebie bezpłatne.

PROFESSIONAL SCRUM PRODUCT OWNER - ADVANCED to warsztat skierowany dla doświadczonych praktyków. Rola Product Ownera jest wielopłaszczyznowa, wymagająca nie tylko zaangażowanie się w projekt, ale również zrozumienia zachowania i przyjęcia sposobu myślenia poza zwinnością i Scrumem.

  Dla kogo jest to szkolenie?

  Szkolenie Professional Scrum Product Owner - Advanced to zaawansowany warsztat zaprojektowany specjalnie dla Product Ownerów i product managerów, którzy mają doświadczenie w zarządzaniu lub posiadaniu produktu. Jest to również idealny warsztat dla Scrum Masterów i interesariuszy, którzy pracują z Product Ownerem. Szczególnie polecamy go osobom, które mają co najmniej rok doświadczenia w budowaniu produktów w zespole Scrumowym.

  Cele szkolenia

  Podczas 2-dniowego (2x8 h) szkolenia, doświadczeni praktycy skoncentrują się na rozwijaniu swoich zdolności do ustalania solidnej wizji, weryfikacji hipotez oraz dostarczania większej wartości swoim interesariuszom. Warsztat przeznaczony jest dla Product Ownerów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności. Podczas szkolenia PSPO-A omawiane są powyższe zjawiska, zachęcając uczestnika do przyjęcia różnych punktów widzenia Product Ownera:

  • Przedstawiciela klienta - osoby skoncentrowanej na rozumieniu problemów, wyzwań i potencjalnych możliwości klienta,
  • Wizjonera - osoby przekazującej wizję, przyszły stan oraz możliwości rozwoju w sposób, który sprzyja ogólnemu zrozumieniu
  • Eksperymentatora - osoby skoncentrowanej na innowacjach, testowaniu hipotez i walidacji potencjalnej wartości w celu ulepszenia i rozwoju produktów
  • Influencera - osoby odpowiedzialnej za komunikowanie się z klientem, interesariuszami oraz zespołami scrumowymi oraz wpływanie na nich, aby jak najzwinniej działać we wspólnym celu
  • Współpracownika - osoby poszukującej wkładu, pomysłów oraz opinii od innych pracowników
  • Decydenta - osoby koncentrującej się na uzyskaniu maksymalnego wpływu na produkt, poprzez dokonywanie jasnych wyborów i decyzji

  Class Details

  Language

  Polish

  Delivery Method

  Live Virtual Class
  Time Zone: Europe/Warsaw
  Start/End Time: 9:00 AM - 5:00 PM

  Date

  Start: September 7, 2022
  End: September 8, 2022

  Class Format

  Traditional

  Partner

  Brass Willow

  Registration & Price

  Price: PLN 4100

  Registration for this class has closed

  More Information

  Zakres szkolenia

  • Zrozumienie produktów
  • Kim są Twoi klienci?
  • Powiązanie featurów produktów z wartościowymi rezultatami dla klienta
  • Komunikacja wizji Produktu i strategii
  • Wartość i modele finansowania
  • Innowacje i eksperymentowanie
  • Interesariusze (stakeholders) i zarządzanie nimi
  • Agile governance
  • Budżetowanie i kontraktowanie w odniesieniu do Scruma
  • Skalowanie roli Product Ownera

  Rola Product Ownera wychodzi poza Zespół Scrumowy. Ma wiele aspektów, ktore wymagają od praktyków zachowania i działań wychodzących poza "mindset" Agilowy i ramy Scruma. Ten warsztat również porusza tę tematykę poprzez przeprowadzanie ćwiczeń dotyczących różnych postaw Product Ownera.

  Forma szkolenia

  Professional Scrum Product Owner Advanced to interaktywny, eksperymentalny warsztat, podczas którego uczestnicy poruszą zagadnienia z codziennej praktyki, starając się je rozwiązać poprzez serię ćwiczeń i dyskusji. Zalecamy, aby uczestnik posiadał conajmniej rok doświadczenia na stanowisku Product Ownera i posiadał praktyczną wiedzę w zakresie Scruma, aby móc brać udział w ćwiczeniach i wyciągać z nich korzyść.

  Proces egzaminacyjny

  Wszyscy uczestnicy szkolenia mają możliwość darmowego podejścia do egzaminu na certyfikat Professional Scrum Product Owner II (PSPO II). Jeśli uczestnik podejmie tę próbę w ciągu 14 dni od daty zakończenia szkolenia i nie powiedzie mu się, wówczas otrzyma jeszcze jedną darmową szansę.

  Każdy uczestnik szkolenia ma również możliwość uzyskania jednorazowej zniżki w wysokości 40% na egzamin Professional Scrum Product Owner III (PSPO III).

  Egzaminy odbywają się w języku angielskim i przeprowadzane są online na stronach Scrum.org.

  Punkty rozwoju personalnego PMI. 

  Uczestnicy szkolenia Professional Scrum Product Owner Advanced™ uzyskują 14 punktów rozwoju personalnego (Personal Development Units, PDU). Punkty zdobywa się za sam udział w szkoleniu, a nie za zdanie egzaminu.

  Wszystkie podane ceny są cenami netto. Należy do nich doliczyć 23% VAT.

  Venue

  zoom+mural