Professional Scrum Master Kraków, Jun 14-15, 2018

PSM

Course Overview

The training is provided in Polish, hence the information is provided in this language.

Professional Scrum Master (PSM) to najlepsze szkolenie dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat Scruma. Wartościowe będzie także dla każdej osoby, która ma styczność z tworzeniem oprogramowania przy wykorzystaniu Scruma.

Szkolenie to świetna okazja, aby zdobyć solidną dawkę wiedzy przekazaną przez dwójkę doświadczonych trenerów:

dr inż. Wojciecha Walczaka- licencjonowanego z ramienia scrum.org Professional Scrum Trainera (PST). Praktyka zwinnego wytwarzania oprogramowania, który prócz nauczania i szkoleń, świadczy usługi consultingowe dla największych firm na arenie międzynarodowej, jak również wytwarza własne produkty wykorzystując Scruma.

Izabelę Krupa- doświadczonego praktyka oraz trenerkę, która przez ponad 10 lat pracy w IT zasmakowała już wszystkich ról Scrumowych. Dynamiczna zmiana projektów oraz organizacji pozwoliła Jej zdobyć doświadczenie i umiejętności pracy w bardzo różnym, często trudnym środowisku.

Price: PLN 3400

Course Details

Location

Kraków, Poland

Date

Jun 14, 2018
Jun 15, 2018

More Information

Language: Polish

Dlaczego Professional Scrum Master?

Podczas warsztatu Professional Scrum Master (PSM) nie nauczysz się Scruma. Jest to zaawansowane szkolenie dla osób, które chcą dowiedzieć się, w jaki sposób zaimplementować Scrumowe zasady, narzędzia i wartości w codziennej praktyce. Opiera się na bardzo dużej ilości scenek i przykładów z życia wziętych, tak aby w pełni zrozumieć, jak powinien działać Scrum Master. Jest to również okazja, abyś jako członek zespołu nauczył się reagować w odpowiedni sposób na szereg sytuacji występujących w Twojej organizacji.Po szkoleniu będziesz:

 • rozumiał mechanizmy Scruma oraz ich związek z empirycznymi podstawami Scruma,
 • potrafił pełnić rolę Scrum Mastera dla zespołów scrumowych, jak i dla interesariuszy, opierając się na Swoim dogłębnym zrozumieniu servant-leadership,
 • potrafił wprowadzić Scrum do firmy lub udoskonalić implementacje w firmach, gdzie Scrum już funkcjonuje.


Dla kogo PSM?

Jeśli znasz Scrum, masz doświadczenie w pracy na podstawie jego wartości, posiadasz certyfikat PSM I lub po prostu jesteś pasjonatem-to szkolenie jest właśnie dla Ciebie! Podczas warsztatu PSM szkolimy między innymi:

 • Scrum Masterów
 • menedżerów
 • Agile coachów
 • członków zespołu scrumowego
 • osoby zainteresowane Scrumem

Zagadnienia poruszane na szkoleniu:

 • Teoria i zasady Scruma
 • Framework Scrum: role, reguły i artefakty
 • Definition of Done
 • Tworzenie oprogramowania (prowadzenie projektu) wg Scruma
 • Praca z ludźmi i zespołami
 • Coaching i facylitacja
 • Rola Scrum Mastera

Aby zobaczyć szczegółowy plan szkolenia kliknij poniżej:

Program szkolenia Professional Scrum Master

Co otrzymujesz zapisując się na szkolenie?

 • doskonałe szkolenie poprowadzone przez dwóch certyfikowanych trenerów o dogłębnej wiedzy i znajomości Scruma oraz bogatym doświadczeniu ze stosowania Scruma w praktyce,
 • wszystkie potrzebne materiały w wersji elektronicznej oraz papierowej,
 • jednorazowe hasło do sprawdzianu PSM I (umożliwiającego uzyskanie certyfikatu PSM I),zniżkę w wysokości 40% na zakup hasła do sprawdzianu PSM II,
 • darmową sesję coachingowo-mentoringową dostępną dla uczestników szkolenia w ciągu 2 tygodni od zakończenia kursu,
 • dwa obiady i poczęstunek w czasie trwania szkolenia,
 • po drugim dniu szkolenia trenerzy z przyjemnością pozwolą się zaprosić na "kawę", by nieformalnie porozmawiać o Scrumie, podzielić się historiami z „placu boju” oraz przedyskutować wszelkie sytuacje problematyczne, z którymi być może się zmagasz.

Co warto zrobić przed szkoleniem?

Zapoznaj się z treścią Scrum Guide oraz podejmij próbę przejścia sprawdzianu Scrum Open assessment i zakończ ją sukcesem.

Polecamy także przeczytanie jednej z książek Kena Schwabera lub „Scrum – A Pocket Guide" autorstwa Gunthera Verheyena.

Przygotuj i zabierz ponadto wszystkie problemy i pytania, a na pewno znajdzie się okazja, aby o nich porozmawiać.

Egzamin i Certyfikat

Uczestnicy w cenie szkolenia otrzymują możliwość jednorazowego podejścia do egzaminu PSM I, a także zniżkę w wysokości 40% na PSM II. Podejście do egzaminu (egzaminów) jest nieobowiązkowe i odbywa się w czasie dogodnym (po szkoleniu) dla Uczestnika.

Egzamin PSM I jest złożony z zamkniętych pytań jedno lub wielokrotnego wyboru rozwiązywanych online. Aby go zdać, trzeba uzyskać, co najmniej 85% punktów.

O ile egzamin na PSM I to głównie pytania teoretyczne, na których odpowiedź można znaleźć w Scrum Guide, o tyle PSM II wymaga dużo większej wiedzy praktycznej. Jest on zdecydowanie trudniejszy, a umiejętności rozwiązywania konkretnych problemów, w sposób zgodny z wykładnią Scrum, na pewno się przydadzą

Uwaga! Jeśli przystąpisz do egzaminu w ciągu 14 dni od daty zakończenia szkolenia i nie uzyskasz wymaganych 85% punktów, Scrum.org prześle Ci kolejny kupon na drugie darmowe podejście.

Więcej informacji na: www.scrum.systemsthinkers.com/psm lub https://systemsthinkers.evenea.pl/

Venue

Dokładna lokalizacja szkolenia zostanie podana najpóźniej 2 tyg przed szkoleniem

Professional Training Network Provider

Systems Thinkers

Registration

Registration for this class has closed